سری4k هایک ویژن

تاریخ درج :  1396/7/12
تعداد بازدیدها : 303
نویسنده :  نریمان پرشیا
 

تصاویر دیجیتال از ترکیب چندین نقطه‌ که در کنار هم قرار گرفته‌اند تشکیل می‌شوند. در واقع هر نقطه در خود اطلاعات مربوط به نوردهی، رنگ و… را ذخیره می‌کند و وقتی همه‌ی آن‌ها به نمایش درمی‌آیند چشمان ما یک عکس را مشاهده می‌کنند. طبیعتاً با پشت سر هم قرار دادن این عکس‌ها می‌توان یک ویدیو را ایجاد کرد. به همین دلیل یکی از راه‌های سنجش کیفیت عکس‌ها و ویدیوهای دیجیتال، میزان رزولوشن یا تعداد نقاطی است که آن‌ها را تشکیل داده‌اند . میزان رزولوشن تصویر را برای عکس‌ها معمولاً با مگاپیکسل مشخص می‌کنند

معمول‌ترین نام‌هایی که در این خصوص خواهید دید حروف HD را در خود جای داده‌اند. این حروف مخفف عبارت  High Definition هستند و به تعداد بالای پیکسل‌های تصویر اشاره دارند

استاندارد بعدی همان HD یا High Definition بود که از ۱۲۸۰ پیکسل در ۷۲۰ پیکسل تشکیل می‌شود. این فرمت با نام 720P به دلیل استفاده از ۷۲۰ پیکسل در ارتفاع نیز شناخته می‌شود. بیشتر دوربین‌های امروزی قادر هستند در این رزولوشن با سرعت‌های بالایی فیلم‌برداری کنند که برای تولید ویدیوهای اسلوموشن بسیار مناسب و کاربردی است .

رزولوشن 1080P یا Full HD از ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ نقطه تشکیل شده است و جزئیات و شارپنس به‌مراتب بهتری را نسبت به SD و HD عرضه می‌کند. این رزولوشن را ممکن است با نام FHD نیز مشاهده کنید

حال به سراغ رزولوشن 4K برویم. این ترکیب عدد و حرف چه معنایی دارد؟ خود اصطلاح 4K به معنای واقعی کلمه یعنی ۴۰۰۰ و به این موضوع اشاره می‌کند که ویدیوهای این فرمت، در عرض تصویر تقریباً ۴۰۰۰ پیکسل دارد .

 

در بیشتر موارد فرمتی از 4K که در تلویزیون‌ها و دوربین‌های فیلم‌برداری ارائه می‌شود از نوع UHD یا Ultra High Definition است که با رزولوشن ۳۸۴۰x ۲۱۶۰ ضبط یا پخش می‌شود. به همین دلیل ممکن است این فرمت را با نام 2160p نیز مشاهده کنید .

فیلم‌برداری با رزولوشن 4K تصاویر Full HD بهتری را در اختیار شما می‌گذارد.

بی‌شک 4K ultra HD در راه است. درحال‌حاضر شرکت هایک‌ویژن دوربین های مدار بسته سری 4K UHD خود را معرفی کرده است که ITU Ultra HD (3840x2160, 30fps) و DCI 4K (4096x2160, 24fps) را ساپورت می‌کنند و همچنین با تکنولوژی قبل‌تر خود یعنی 1080P full HD سازگاری دارند . ویژگی اصلی دوربین های مدار بسته تحت شبکه 4K UHD کیفیت بسیار بالا و رنگ تصویر آن است، بنابراین استفاده از این تکنولوژی در دوربین های مداربسته اسپید دام می‌تواند پوشش نظارتی بسیار گسترده‌ای ارائه دهد.

این می‌تواند در مکانه‌ای خارجی (outdoor ) مثل میدان‌های، ورزشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، ساحل‌ها و غیره استفاده شود.

علاوه‌براین در مقایسه با 1080 full HD ، تکنولوژی 4k ultra HD وضوح تصویر بسیار بیشتری دارد که این برتری می‌تواند عکس‌ها و فیلم‌هایی با جزئیات خیلی بیشتر را ارائه کند. برای مثال تشخیص چهره، پلاک‌خوانی و دیگر فعالیت‌های تحلیل تصویر دقیق‌تر و بهتر می‌شود.


ویژگی های دوربین  K4 هایک ویژن:

    

فن آوری های هوشمند شامل تشخیص چهره

      تشخیص نفوذ

       تشخیص عبور از خط

تمرکز هوشمند

      قابلیت ردیابی هوشمند

        دوربین قادر به تشخیص هر شی به تدریج در حال حرکت و در منطقه دوربین پوشش داه شده به دنبال آن میرود ،تمامی ویژگی های هوشمند در دستگاه ضبط قابل بازدید خواهد بود
 

ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

ما اینجا هســـتیم

بهترین دوربین مداربسته|هایک ویژن|hikvision|لیست قیمت|فروش ونصب|نریمان پرشیا